יצא לנו העונג לקחת חלק ביוזמה מקסימה של משרד החינוך, ורצינו לשתף אתכם בחוויה שלנו.

משרד החינוך מפעיל תכניות ופעילויות רבות אשר מכשירות את התלמידים לעמוד מול קהל, לנהל שיח, לדבר ולהציג מסרים בצורה ברורה לאחר. תכניות אילו פועלות במגוון רב של בתי ספר.

דיבור בציבורלפני כחודש וחצי, משרד החינוך הפיק כנס וירטואלי ראשון בנושא של דיבור בציבור. בכנס ששודר באינטרנט הופעלו 3 אולפנים אשר בכל אחד הציגו פעילויות אחרות שנעשו בנושא. במהלך הכנס המשתתפים שאלו שאלות והעלו נושאים לדיון באמצעות שיח שהתקיים בפייסבוק. לצורך הכנס הוקם אתר ייעודי שאליו ניתן גם עכשיו להיכנס, לצפות בהרצאות המרתקות ולקרוא על תכנים רבים נוספים.

אך זה עוד לא הכל, חודש לפני האירוע כבר התחלנו לעורר את הנושא לדיון במדיה הדיגיטלית בקבוצת פייסבוק ייעודית לעניין https://www.facebook.com/ShowTell.Edu/.

כחלק מהרצון לייצר עניין ומודעות לנושא שמנו דגש בקבוצת הפייסבוק על דיבור בציבור בהקשר הדיגיטלי, כלומר איך ניתן להפיץ את המסרים שלנו בכלים דיגיטליים שונים. בנוסף להנחיית השיח בפייסבוק, כתבנו מספר כתבות ייעודיות לנושא אשר עסקו בדוגמאות, שיטות וכלים שבאמצעותם ניתן לעשות "דיבור בציבור דיגיטלי" אשר מביאה בסופו של דבר ערך לאנשים ולארגון.

הנה כתבות שכתבנו לעניין:

זה היה פשוט חודש מרגש, עשרות שאלות ותגובות נשאלו בנושא בקבוצת הפייסבוק בחודש שלפני האירוע, אלפי אנשים נכנסו הסתכלו, קראו וחלקם הגיבו. קבוצת הפייסבוק הייתה המקום בו התרחשו האירועים הדינמיים וניתן מענה מיידי לכל נושא שעלה. בין השאר, אנשים שונים סיפרו מהניסיון שלהם על בתי ספר, תכניות, פעילויות ואתרים מעניינים שכדאי לאחרים לעיין בהם.

באירוע עצמו השתתפו אלפי אנשים, הקשיבו והגיבו (מזל שיש תקלות טכניות לפעמים כי אז אנשים הכי פעילים :-) ).

הייתה פשוט חוויה מעשירה!

האם תרצו לנסות יוזמה דומה אצלכם?