במסגרת כנס "קהילה ומשמעות" שהתקיים בחודש יוני 2023, הייתה לי הזדמנות להתארח בפודקאסט ששודר בלייב "דיבורי קהילה", פודקאסט שאני מקשיבה לו באופן קבוע. את הפודקאסט מובילים דניאל אופק ואנווה רצון.

הפעם זה היה הקלטה של פרק חגיגי – פרק ה- 100 של הפודקאסט.

הפרק הזה הוא פרק חגיגי ומיוחד בשבילנו מאוד! זה פרק 100, ולא רק שהגענו לפרק 100, אלא גם זכינו להקליט אותו בלייב בכנס קהילות משמעות של הקריה האקדמית אונו בירושלים.

נשמח שתמשיכו לדרג אותנו בפלטפורמות השונות, אתםן עוזרים ועוזרות לא.נשים נוספים להחשף וללמוד איתנו

הפרק מחולק לשלושה חלקים:

1. איך הכל התחיל? ומה זה מיזם דיבורי קהילה מעבר לפודקאסט

2. ראיון עם גלית גנאור – היא בעלים של Social Knowledge, יועצת ארגונית מומחית בנושא למידה ידע וקהילות ויועצת ארגונית בכירה, מומחית בניהול ידע ארגוני, ובעלת ניסיון רב בהובלה והטמעה של תהליכי שינוי בארגונים. יש לה מעל ל-15 שנות ניסיון בעבודה עם חברות שונות ועסקה בפיתוח ויישום פתרונות לניהול ידע מקצועי, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים. יחד עם רעי דישון מעבירה ״קורס הכשרה למנהלי קהילות דיגיטליות בעולם היברידי״ בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן. בשנים האחרונות היא עוסקת בפיתוח ההיבטים העסקיים הנגזרים מחוכמת ההמונים בארגונים, עבודה שיתופית דיגיטלית, סביבות עבודה דיגיטליות ומאפשרת לייצר ערוצי למידה תוך כדי עבודה ואזורים שיתופיים למומחים באמצעות קהילות ידע מקצועיות פנים-ארגוניות וקהילות לקוחות. גלית מזכירה בפרק שקהילה מורכבת מארבע רגליים: תוכן, תרבות, אנשים וטכנולוגיה. בקהילות ידע, התוכן מגיע מלמטה, כדי לעודד אנשים להשתתף, לשתף ולהנגיש ידע יש צורך בבניית מנגנון מוטיבציה, שייכות ומשמעות.

3. 10 דברים שלמדנו על הפרקטיקה בעולם הקהילה, ספויילר: קהילה כהגדרה, קהילה בעולם החדש – סוגי קהילות, קהילה זה לא קהילתיות, קהילה ככלי שינוי, קהילה היא לא nice to have והיא גם לא לכל אחד.ת, חוסר במודלים קהילתיים, השתתפותיות ככלי ליצירת אמון, קהילות והעולם הדיגיטלי, קהילות ועסקים וכמובן – קהילה ומשמעות.

מזכירים לכןם, קישור לערוץ ווטסאפ שהוא אך ורק לעדכונים על פרקים חדשים, מוזמנים ומוזמנות להצטרף:

https://chat.whatsapp.com/G79AlxkX94x58N28kMS3OX

קישור אל הטלגרם שלנו – שם כבר כותבים על קהילה, מפרסמים משרות וגם כן משוחחים אתכם על קהילה:
https://t.me/communitalks