החודשיים האחרונים מראים לנו את הכוח והעוצמה שלנו כעם קהילה של קהילות, את היוזמות האזרחיות הרבות שצצו כדי לתת מענה לאסון הנורא שפקד אותנו, שהזיז משהו אצל כולנו, גרם לנו להתכווץ וגם להתקבץ, להתארגן יחד, להתלכד, ולפעול יחד האחד למען השני.

אורלי רובינזון היא יזמית בנשמה – מעצבת וכותבת ספרי עיצוב ואדריכלות ישראלים מקוריים. עד היום הוציאה 42 ספרי עיצוב וסטיילינג לבית.

בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר ועם פרוץ מלחמת חרבות ברזל הרגישה אורלי צורך עז לעשות משהו למען הבתים שנהרסו בישובי העוטף ועבור כל המפונים.

תוך זמן קצר אורלי הקימה אורלי יחד עם שני ילדיה עידו (סטונדט לפסיכולגיה) ועדיה רובינזון (משפענית רשת) מערך התנדבות שלם שכל מטרתו היא ליצור מרחב פיזי ענק עם שלל ציוד לבית – חזית הבית – עבור התושבים המפונים – והכל חופשי-חופשי מנדיבות ליבם (ולעיתים גם כיסם של אנשים).

זה נשמע פשוט אולי אבל המערך כלל האנגר גדול בו מאוחסן הציוד בשילוב עשרות מתנדבים בתחומי אחריות שונים – מעצבות בתים אשר עבדו יחד על התושבים המפונים להבין את הצרכים, מערך לוגיסטי שלם של אנשים שאספו ציוד מבתים, העמיסו, פרקו, תיקנו, קיטלגו והפיצו חזרה למפונים.

ברמה האישית, אורלי מתעניינת מאוד בנושא של קהילות ורצתה ללמוד יותר את התחום הזה כדי להפוך את היוזמה שלה למשהו שיש בו לצד הכאוס גם ארגון, סדר מתודלוגיות ושיטות ותהליכי עבודה מוגדרים.

במסגרת מפגש המתעניינים  לקראת פתיחת המחזור הקרוב של הקורס למובילי קהילות וארגונים היברידיים אורלי הציגה את יוזמת "חזית הבית". 

מוזמנים לצפות בהקלטה

מוזמנים לצפות גם בחומרים נוספים שאורלי שיתפה

חזית הבית - כתבה בעיתון