הושקה סביבת עבודה דיגיטלית מינהל הנדסה עיריית רחובות

By |ינואר 14th, 2020|סגור לתגובות על הושקה סביבת עבודה דיגיטלית מינהל הנדסה עיריית רחובות

"לאחרונה השתתפתי בהקמת פרויקט שנולד מהתכנית הלאומית מובילים דיגיטליים של הג'וינט וישראל דיגיטלית. " מספרת אדריכלית דלית הראל, ראש מנהל תיכנון בעיריית רחובות.

תכנית מטרתה להציב את ישראל כמדינה מובילה בתחום השרותים הדיגיטליים. במסגרת התכנית מונגש ידע בדיגיטציה במטרה היא ליצור שינוי באמצעות דיגיטציה.המובילים הדיגיטליים נבחרים להשתתף בתכנית מרשויות מקומיות , משרדי ממשלה ומהמגזר השלישי. מעיריית רחובות נבחרו דלית הראל, אדריכלית וראש מנהל ההנדסה  יחד עם דורון מילברג מנכל העיריה .

דורון ודלית בחרו למקד את עבודתם בהתנהלות צוות העובדים במנהל ההנדסה בעיר.

 

שלושה אתגרים מרכזיים:

  1. יצירת מסד נתונים מקצועי, נהלי עבודה רשומים, שימור ידע ארגוני, תובנות, מסקנות, החלטות משפטיות ופורום לשיתוף ידע יובילו לשרות טוב יותר לתושב ולמתן תשובות נכונות מהירות ומדויקות לפונים
  2. יצירת קשר חברתי, פינות אישיות לשיתוף ידע כללי או כל שיתוף אחר שיובילו לגיבוש, מעורבות, אכפתיות ורצון לשתף ולתרום.
  3. מערכת קרדיטציה לעובד, כך שכל פעולה של שיתוף ידע או עזרה מעניקה נקודות זכות .כך שמתקיים שיקוף של רמת השיתופיות של העובדים במערכת בפרט ובעבודה בכלל, מתוך הנחה שמעורבות בשיתופי הידע יתרמו למעורבות העובדים

מטרת הפרויקט

עיצוב פתרון דיגיטלי לעובדי מנהל הנדסה בעיריית רחובות, במטרה לשתף מידע מקצועי ותובנות מהעבודה המשותפת , באופן שיוביל להתייעלות ארגונית,ישפר את קשרי עבודה, ייצר סביבת עבודה נעימה ומפרגנת, כך שבסופו של דבר התושב יקבל שרות טוב יותר והעיר תיבנה, תתפתח ותשגשג.

 

מחזון למציאות

דלית הראל פנתה לעירית דורטל יועצת ארגונית מנכ"ל מדורטל יועצים בע"מ, יועצת ארגונית בעלת ניסיון רב בעבודה עם עיריות וארגונים רבים נוספים, ויחד עם יועצת ארגונית נוספת מיכל שטיין הן הגיעו אלינו – לגלית גנאור, מומחית בנושא סביבות עבודה דיגיטליות בארגונים מ- Social Knowledge . יחד הצענו פיתרון הולסטי ושלם אשר כולל הקמה של סביבת העבודה הדיגיטלית מבוססת על פלטפורמה של חברת igloo software  הקנדית וליווי ייעוצי של הארגון למשך שלוש שנים, הטמעה, ניהול שינוי עבודה עם המינהל, וכל זה בסיוע ומימון של ישראל דיגיטלית.

הפתרון של סביבת העבודה הדיגיטלית מתאים כמו כפפה ליד למה שמנהל ההנדסה רצה להשיג, מאפשר לייצר אזורים עם דגש חברתי, אשר מעודדים שיתוף, אזורים מקצועיים  מובנים ולכל זה מלווה מנגנון של קרדיטציה.

השינוי המשמעותי החדש שמובילה אדרי' דלית הראל הוא לראות את העובדים במרכז תשומת הלב. נושא האושר הארגוני הוא בחיתולים במגזר הציבורי, אם בארגוני הייטק רווחת העובדים היא הכרח, בארגונים  ציבוריים הקביעות והתנאים הם חזות הכל. בגישה זו בסופו של דבר התושב מרוויח, אליו יגיע ידע מדוייק מקצועי ועם חיוך.

באוגוסט הקמנו צוות עבודה המורכב מנציגי המחלקות השונות במנהל הנדסה,קראנו להם – מובילי התוכן- איתם מיפינו את הצרכים ואספנו תובנות.

באוקטובר העלינו את סביבת עבודה בגרסה הראשונית שלה והתחלנו להזין תוכן.

תוך כדי תהליך איסוף והזנת תוכן התחדדו הנושאים השונים שאנו רוצים להדגיש, הוספנו עיצוב. עבדנו בשיטה של agile  של ניסוי ותהייה, בנינו פורמט, בדקנו אם מתאים, אספנו פידבקים ושינינו בהתאם. זה ארך לא מעט סבבים, עד אשר התייצבנו על תוצר שהוא גם יפה, גם מלא תוכן וגם נותן  מענה לצרכים שהגדרנו מראש.

במקביל לתהליך הזה נעשה גם תהליך שיפוץ ועיצוב משרדי מנהל ההנדסה בבנין העירייה. השיפוץ גם הוא נעשה בצורה שיתופית על ידי העובדים במנהל-הוקם צוות חשיבה בניהולה של דלית הראל, וביחד נרקם הקונספט החזותי, אשר גם נבנה בהתאמה.

בטקס חגיגי במעמד ראש העיר, ונציגי ישראל דיגיטלית ציינו בחנוכה – חג האור,לצד הדלקת הנרות, את הנס הגדול של המינהל – סביבת עבודה חדשה, תומכת, מעשירה, מפרה ודיגיטלית וקבענו מזוזה לחנוכת הבית לקומה החדשה והמעוצבת

WhatsApp Image 2019-12-26 at 21.37.06WhatsApp Image 2019-12-26 at 21.39.53WhatsApp Image 2019-12-26 at 21.39.54WhatsApp Image 2019-12-26 at 21.40.50

WhatsApp Image 2019-12-26 at 21.37.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"מצב מאושר" – האושר כיצרן חדש

"השם שבחרתי לפלטפורמה הוא מצב מאושר " מסבירה דלית הראל, "שם עם משמעות כפולה עבור כל אילו שעוסקים בתהליכי בנייה. תכניות בנין עיר ערוכות באופן כזה  שמתועד המצב הקיים בשטח ומבוקש המצב המוצע לאחר הליך של פרסום והפקדה,התכנית מתאשרת וניתן לה תוקף. אזי ניתן לומר שהתכנית הגיעה למצב מאושר.

״מצב מאושר״  במשמעותו  הנוספת הוא גם מצב תודעתי-המקום אליו כל אחד שואף, להיות מאושר בעבודה, להיות מאושר בבית ועם המשפחה. כולנו רוצים להיות מאושרים, חיוביים ובעלי שמחת חיים. זהו בדיוק החזון אליו כיוונתי .
חזון שיוביל ליחסי עבודה מעולים ויעילים ולמתן שירות טוב יותר מקצועי, אדיב ומפרגן לתושבים.

יש הרבה גישות חדשות לנושא מוטיבציה של עובדים בעבודה. רמת האושר של יחידים, קבוצות וחברות מושפעות במידה ניכרת מן הקשרים בתוך הקבוצה, מתחושת השייכות, המחוייבות והסולידריות.
עבודה איננה משפחה וגם לא נועדה ליצור או לעודד חברויות, יחד עם זאת קשרים משמעותיים יכולים להיות מצויינים לפרק זמן. לכן על מנת להעלות את הפרודוקטיביות יש לחשוב על יצירת צוותים מנצחים ומגובשים.  עבודת צוות יעילה ושיתוף פעולה הם כלים חזקים להצלחה. האושר הוא היצרן החדש, עובד מאושר שמחובר לקהילת העובדים נמצא בסביבה נעימה והוא הרבה יותר פרודוקטיבי"

 

 

סקרנים לראות איך זה ניראה??

עמוד הבית

בעמוד הבית תכננו שתהיה תמונה של כל העובדים, דלית הראל הזמינה צלם מקצועי וכל הצוות התארגן לתמונה משותפת. לאחר מכן שמנו דגש על שלושה אזורים מרכזיים:

  1. אזור מקצועי
  2. אזור קהילתי
  3. אזור אישי
  4. החלק התחתון של עמוד הבית מציג את הנושאים שהתעדכנו לאחרונה. מה חדש באגף, מה אנשים שואלים, ומה עודכן לאחרונה.

rehovot1rehovot2

האזור המקצועי

האזור המקצועי כולל מידע אשר נגיש לכל המחלקות, בעיקר נהלים, טפסים ומידע על המחלקה. הכל מונגש בצורה ידידותית עם שימוש בכלים של וויקי (דפי ווב שקל מאוד לעדכן אותם) בלוגים לאזור החדשות, ספריות מסמכים לטפסים שניתן להוריד בקלות, פורום מקצועי שניתן לשאול שאלות ועוד.

rehovot3

אזור קהילתי

הרעיון של האזור הקהילתי הוא לייצר ערוץ תקשורת נוסף בין העובדים. יצרנו כאן פורום לפרגונים וקרדיטים, יד שתיים בדוגמת פייסבוק ארגוני, אזור של המלצות ואפילו הזמנות לאכול יחד צהרים, גלריית תמונות ולוח שנה של ימי הולדת ואירועים חשובים.

בחלק המרכזי נציין בכל חודש אירועים מרכזיים כגון ימי הולדת של עובדים במחלקה, הרצאות חודשיות ונציין לשבח את אותם עובדים אשר היו הכי פעילים באתר באופן אישי ומחלקתי, על סמך מנגנון הנקודות הפנימי של המערכת.

הגדרנו למשל שעל פירגונים וקדיטים שאנשים נותנים אחד לשני כל אחד מקבל 100 נקודות ועל הוספה של תוכן חדש מקבלים 50 נקודות, על תגובות, לייקים ועוד מקבלים בין 5 ל- 10 נקודות.

בצורה כזאת אנו מייצרים מוטיבציה כי כשהופכים את השיתוף בידע והפרגון למשחק – כולם רוצים לקחת בו חלק.

rehovot4

 

האזור האישי

אזור זה כולל מידע אישי לעובדים כמו אפשרות לראות את תיק העובד (מערכת משאבי האנוש בעיריה) גישה מהירה לאתרים של הטבות, מועדוני לקוחות, משרות פנויות ומכרזים בארגון ,ספר טלפונים ארגוני וספר טלפונים של עובדי המחלקה.

 

rehovot6

איך ממשיכים?

תוך חמישה חודשים המחלקה עברה שינוי מהותי, סביבת העבודה השתנתה, סביבה הדיגיטלית החדשה קרמה עור וגידים וזוהי תחילתה של דרך חדשה בהובלה של דלית הראל וצוות דורטל יועצים ימשיכו להטמיע, לעבוד עם המנהלים והעובדים על השינוי, להדריך וללמד את כולם לעבוד בסביבת העבודה הדיגיטלית החדשה.

Jacob Morgan  מדבר על שלושה דברים מרכזיים אשר מייצרים חווית עובד טובה בארגון, תרבות ארגונית אשר מעודדת שיתוף, כלים טכנולוגיים קלים ופשוטים כמו בחיים, והסביבה הפיזית של הארגון – סביבת העבודה בו אנו עובדים. מוזמנים לצפות בהרצאה זאת אשר מדברת בין השאר על המודל של  Jacob Morgan  על החשיבות של חווית עובד בארגונים היום. אדרי' דלית הראל מובילה בדיוק את זה אצלה במינהל.

 

בהזדמנות זאת רוצה לומר תודה רבה לאדרי' דלית הראל, על החזון המדהים ועל הזכות שניתנו לנו להפוך את החזון הזה למציאות חדשה באגף.  לכל צוות המינהל ובמיוחד ללימור גולדפרב,  על שיתוף הפעולה הפורה בדרך להגשמת החזון. לקורס מובילים דיגיטליים ולישראל דיגיטלית שמקדמים פעילות דיגיטלית ונותנים את האפשרות למימוש. לצוות דורטל יועצים עירית דורטל ומיכל שטיין, כיף כיף לעבוד יחד!

לעוד הרבה פרויקטים כאלה!  שהפרויקט הזה יגדל ויצמח וישגשג!

 


חברת igloo software מציעה מוצרים לסביבות עבודה דיגיטליות בארגונים אשר מאפשרים לארגון לעבוד בקלות ובמהירות בכל התנאים ולמרות הגבלות התנועה וההסגר הביתי. סביבת העבודה של איגלו תורמת לשיפור חווית העובד, תקשורת ארגונית, שיתוף מידע, מסמכים חיים משותפיםפורומים בהם ניתן לרכז בקשות שונות שמגיעות מכל מיני מקומות בארגון. בקלות רבה מאוד ניתן להקים אזורי עבודה לצוותים שיכלו לעבוד יחד בלי צורך להפגש. אזורים לתקשורת עם הארגוןאזורים לעובדים חדשים ועוד מגוון פיתרונות קלים ומהירים ליישום בארגון.

זה הזמן להציע פתרונות יעילים לעובדים לעבודה מרחוק.

תוך זמן קצר נוכל להעמיד לרשות הארגון שלכם סביבת עבודה דיגיטלית שתאפשר לכם לעבוד יחד בצורה נוחה ומשמעותית.

צרו איתנו קשר לשיחה טלפנית

קיראו מאמרים וכתבות בנושא איגלו

[/fusion_title]

3 סיפורים של ארגונים מובילים בעולם שפעלו לחזק את הקשר עם העובדים בימי הקורונה

By |דצמבר 6th, 2020|Categories: Igloo, כללי|

בכל שנה אני נוסעת לכנס בארה"ב כדי לשמוע איך ארגונים בעולם ובעיקר בארה"ב משתמשים בסביבות העבודה הדיגיטליות שלהם. השנה, חסכתי זמן טיסה ומלון לארה"ב והשתתפתי בכנס וירטואלי של חברת igloo software . השנה הייתה [...]

סגור לתגובות על 3 סיפורים של ארגונים מובילים בעולם שפעלו לחזק את הקשר עם העובדים בימי הקורונה

בין פיזי לדיגיטלי – על תפקיד מנהל הקהילה ועבודה דיגיטלית

By |ספטמבר 2nd, 2020|Categories: Igloo, ידע תומך תהליכים ארגוניים, פיתוח והקמת פרוייקט ידע ארגוניים, קהילת לקוחות|

העולם שלנו השתנה בחצי שנה האחרונה, כולנו עברנו להיות הרבה יותר דיגיטליים ולמדנו שניתן בעצם לעשות כמעט הכל גם כאשר אנו שומרים על מרחק פיזי. פתאום כבר ברור לנו הרבה יותר שהממד הדיגיטלי והממד [...]

סגור לתגובות על בין פיזי לדיגיטלי – על תפקיד מנהל הקהילה ועבודה דיגיטלית

דוח חדש: Forrester June 2020 – החברות המובילות בתחום של פורטל ארגוני

By |אוגוסט 6th, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, כללי, פנים ארגוני|

בחודש יוני 2020 יצא הדוח האחרון של חברת Forester – אשר מנתח את מצב שוק הפורטלים הארגוניים ובודק מיהן החברות המובילות בקטגוריות כלים לאינראנט ארגוני – פורטל ארגוני. The Forrester Wave™: Intranet Platforms, Q2 2020 [...]

סגור לתגובות על דוח חדש: Forrester June 2020 – החברות המובילות בתחום של פורטל ארגוני

וובינר – סביבות עבודה דיגיטליות להיום וגם למחר

By |מאי 10th, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, הרצאות וסרטוי וידיאו|

ביום ראשון 10.5 העברתי יחד עם רעי דישון מ- CommAgain וובינר בנושא של קהילות, סביבות עבודה ועוד.. בוובינר דיבנו על מספר נושאים: מהם המגמות החדשות בעולם הפורטלים הארגוניים? מהי סביבת עבודה דיגיטלית? שאלות מרכזיות שחשוב [...]

סגור לתגובות על וובינר – סביבות עבודה דיגיטליות להיום וגם למחר

4 נקודות על תקופת הקורונה בנימה אישית

By |מאי 7th, 2020|Categories: Igloo, התבוננויות על החיים והארגונים|

  הרבה כבר נכתב ונאמר על תקופת הקורונה, והתלבטתי רבות מה יש לי לחדש שעוד לא נאמר, מה אני מרגישה שקורה לנו בתקופה הזאת, אז לאחר התלבטויות רבות, בוחרת לשתף בכמה הגיגים: שינוי כהזדמנות העולם [...]

סגור לתגובות על 4 נקודות על תקופת הקורונה בנימה אישית

פתרונות לעבודה מהבית בעידן משבר הקורונה

By |מרץ 9th, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, התבוננויות על החיים והארגונים, ידע תומך תהליכים ארגוניים, כללי, פנים ארגוני|

משבר הקורונה העולמי מעמיד את הגלובליזציה באור חדש.  התרגלנו למעברים מהירים בין מדינות, והנה יש ירידה בטיסות, מגבלות וחששות לנוסעים מהמגיפה העולמית. התגרלנו לייצור בכל מקום בעולם ולשינוע סחורות בקלות והנה אנו מתחילים להבין את משמעות [...]

סגור לתגובות על פתרונות לעבודה מהבית בעידן משבר הקורונה

שיפור תהליכי העבודה באמצעות סביבת עבודה דיגיטלית

By |מרץ 9th, 2020|Categories: Igloo, ידע תומך תהליכים ארגוניים, פיתוח והקמת פרוייקט ידע ארגוניים|

סביבת עבודה דיגיטלית בארגון יכולה לתרום לשיפור של תהליכי עבודה ובעיקר לחיזוק ממשקים בין יחידות בארגון.  בוובינר שהנחתה Jocelyn Flint‍ מחברת Academic Travel Abroad היא מספרת על מספר על מקומות בהם יישום סביבת עבודה דיגיטלית שיפר את ממשקי [...]

סגור לתגובות על שיפור תהליכי העבודה באמצעות סביבת עבודה דיגיטלית

וויקי בארגון – למה זה כדאי?

By |מרץ 1st, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, Workplace, ידע תומך תהליכים ארגוניים, פנים ארגוני, רשתות עסקיות|

וויקיפדיה הוקמה לפני כ- 15 שנה, ועם הזמן היא צברה תאוצה גדולה מאוד. היום כבר ברור שלכל דבר שאנו מחפשים, נמצא תשובה ממוקדת ואיכותית בוויקפדיה. היא הפכה להיות המקור הראשון לידע בעולם, אנציקלופדיה ענקית שניתן [...]

סגור לתגובות על וויקי בארגון – למה זה כדאי?

סרטון: כלים מובילים לעבודה שיתופית בארגונים

By |פברואר 12th, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, הרצאות וסרטוי וידיאו, פיתוח והקמת פרוייקט ידע ארגוניים, פנים ארגוני, שיתוף בידע|

שמחתי מאוד שהזמינו אותי לתת הרצאה בחודש בינואר 2020  במסגרת ועידה השנתית למשאבי אנוש  במסלול הדרכה ולמידה ארגונית. מכיוון שלא כולם הייתם שם, הקלטנו את ההרצאה והנה יש לכל מי שפיספס את הכנס הזדמנות להקשיב [...]

סגור לתגובות על סרטון: כלים מובילים לעבודה שיתופית בארגונים

הושקה סביבת עבודה דיגיטלית מינהל הנדסה עיריית רחובות

By |ינואר 14th, 2020|Categories: Igloo, Social Knowledge, ידע תומך תהליכים ארגוניים, פיתוח והקמת פרוייקט ידע ארגוניים, פנים ארגוני, שיתוף בידע|

"לאחרונה השתתפתי בהקמת פרויקט שנולד מהתכנית הלאומית מובילים דיגיטליים של הג'וינט וישראל דיגיטלית. " מספרת אדריכלית דלית הראל, ראש מנהל תיכנון בעיריית רחובות.תכנית מטרתה להציב את ישראל כמדינה מובילה בתחום השרותים הדיגיטליים. במסגרת התכנית מונגש [...]

סגור לתגובות על הושקה סביבת עבודה דיגיטלית מינהל הנדסה עיריית רחובות

שתפו את המאמר הזה, בחרו את הפלטפורמה שלכם!

אודות המחבר:

אני אוהבת לכתוב, יש ימים שיש לי את זה, משהו שראיתי, משהו שמישהו אמר, פיתאום בא לי לכתוב משהו קטן, איזה רעיון איזו מחשבה. מקווה שתהנו מהמחשבות שלי. :-) ואם יש שגיאות כתיב... גם זה חלק ממני, למרות שאני מאוד משתדלת... הכי כייף זה לקבל תגובות, אז יאללה איזה פירגון קטן, שיתוף באיזה רשת חברתית - תמיד נעים...
עבור למעלה