בחודש אוקטובר 2018 השתתפתי בכנס השנתי של חברת הכנסים HRUS  במסלול של עולם העבודה העתידי.

HRUS2018Oct

עולם עבודה עתידי

 

הרצאה שלנו חווית העובד בעולם העבודה הדיגיטלי שיתפה במגמות וטרנדים חדשים שעלו בכנס שהשתתפי בו בארה"ב. אנחנו השתתפו ההרצאה עסקה בבשאלה מה העובדים מחפשים במקום העבודה. הבאנו מחקרים של חוקרים כגון Jacob Morgan ו- Jill Christen   וכמובן גם דוגמאות של סביבת העבודה הדיגיטלית של חברת igloo  שמאפשרת לנו כבר היום לתת לעובדים כלים קלים ונוחים לתקשורת בארגון אשר מעודדים ומייצרים שיח. הצגנו דוגמאות כגון סביבת עבודה לקליטת עובד חדש -onboarding, סביבות עבודה צוות, סביבות עבודה לשיפור התקשורת הארגונית ועוד.

נפגשנו ושוחחנו עם רבים שבאו לבקר אותנו בדוכן.

אז תודה לכל מי שפגשנו שם, נקווה להפגש שוב בהקדם.

סרטון – ההרצאה בכנס עולם עבודה עתידי

הנה כמה תמונות מהאירוע.

 

IMG-3516 IMG-3519 IMG-3521 IMG-3522 IMG-3544

 

IMG-3515

 

 

 

 

 

הרצאות נוספות:

בכנס היו הרצאות מענייניות מאוד אשר סיפרו מגמות וטרנדים בעולם עבודה עתידי.

אילנה פחימה, יושבת ראש הכנס, הציגה מגמות חדשות בתחום עולם עבודה עתידי. היא הציגה מחקר שערכה חברת McKinsey האמריקאית, מנתח את שוק העבודה בארה"ב במונחים של פוטנציאל אוטומציה של טכנולוגיות קיימות, והוא מראה כי התחומי העיקריים בהם המשרות יוחלפו ע"י רובוטים הם: איסוף נתונים: 64%, עיבוד נתונים: 69% ועבודה פיזית 78%. משמעות הדבר היא, שמשרות החשיבה, היצירתיות, הניהול, הפיתוח והחדשנות – שמורות לבני האדם.

אין ספק כי לאוטומציה ולדיגיטציה ישנה השפעה ניכרת על עולם העבודה העתידי. כדי להבין את היקף ההשפעה ואת אופי ההתמודדות הנדרש, יש ללמוד תחילה את סוגי ההשפעות

היא טוענת כי ארגונים יצטרכו לבחון את אסטרטגיית משאבי האנוש שלהם לבחון את מידת התאמתה להשתנות עולם העבודה וליעדים העסקיים.. אלו לכאורה שאלות טריוויאליות, אולם הן מקבלות משנה תוקף כששוק העבודה משתנה כל כך מהר. ארגונים יידרשו לבחון ולהתאים את הפרקטיקות הקלאסיות בעולמות משאבי האנוש והמנהיגות לפתרונות מהירים, טכנולוגיים וחדשניים, המשקפים בצורה טובה יותר את תרבות המועסקים החדשים. התחרות על מועמדים תושפע אף היא ממידת העדכניות והחדשנות של הארגון בעולמות משאבי האנוש, הניהול והמנהיגות.

נירית כהן בהרצאתה עולם העבודה העתידי מגמות והשלכות המשיכה וטענה כי בשנת 2025, יסתכלו על עולם העבודה של היום כמו שאנחנו מסתכלים על עולם העבודה של שנת 1800. בהרצאה על עולם העבודה העתידי יצאה אל מחוץ לגבולות הזמן והמקום כדי להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על השלכות לעבודה וקריירה.

זאב שטח  בהרצאתו כיצד ישפיעו רכבים אוטונומיים על עולם התעסוקה?דיבר על כמויות של רכבים אוטונומיים שהולכים להיות בשנים הקרובות והמשמעות של זה על שוק העבודה ובכלל.

מירה עזארי, מנהלת מחלקת למידה, אגף פיתוח והדרכה, חטיבת מש"א ונכסים, בנק דיסקונט, בהרצאתה "מצליחים ביחד" – תפקיד מחלקת הלמידה בהטמעת פרויקטים אסטרטגים סיפרה איך באמצעות שיתוף פעולה וחיבור של גורמים רבים בתוך הארגון הצליחו להטמיעה מערכת חדשה לניהול לקוחות בבנק.

אורנה ברקת, סביבת העבודה ועיצוב המשרד העתידי,  נתנה הצ     אה אשר שיתפה בדוגמאות של עיצוב של סביבות עבודה וטרנדים חדשים אשר מייצרים אווירה אשר מעודדת יצירתיות ושיתופי פעולה בין אנשים. היא הסבירה על המגבלות של החללים המשותפים ועל פתרונות חדשים המוצעים כגון אזורי ישיבה כמו בסלון בבית וחדרים סגורים לביצוע שיחות טלפוניות.

 

 

רוצים לשמוע עוד על סביבות עבודה דיגיטליות בארגונים?

מוזמנים לסדנא שאנו מעבירים ב19.11 לפרטים נוספים

HRUS-סדנא