את ראש השנה ביליתי בכנס בנושא של סביבות עבודה דיגיטליות בארגונים. הכנס התקיים ב- San Antonio – Texas במהלך הכנס היו הרבה מאוד מרצים מעניינים, מובילי דעה בתחום של מחוברות ארגונית ושוק העבודה העתידי, סיפורים של לקוחות אשר מטמיעים כבר היום סביבות עבודה דיגיטליות בארגונים ומאפשרים לעובדים לייצר חווית עובדים טובה יותר. ארגונים שונים שיתפו על התהליך עצמו ועל הערכים שהם הפיקו ממנו וכיצד הארגון משתנה כל הזמן עם הרחבת השימוש בסביבה הדיגיטלית. הכנס אורגן בחסות חברת Igloo וניתן לראות את התוכנית המלאה באתר הכנס ICE 2018 .

בחרתי לשתף אתכם במספר הרצאות שהיו מעניינות במיוחד:

dan-iceהרצאת הפתיחה הייתה של  Dan Latendre, מנכ"ל Igloo  הוא שוחח על התמורות בשוק העבודה הגלובלי, ועל החידושים ש-Igloo מציעה לארגונים בעולם העבודה המשתנה, בהקשר של סביבות עבודה דיגיטליות.

 

 

דן החל את דבריו בממצאים מרכזיים ממחקרים שנערכו בחברות מובילות בעולם על ידי מכוני מחקר כדוגמת IDC, SkyHigh Networks, Global Workplace Analytics, Manpower group  מחקרים אלו מצאו כי:

עובדים משקיעים בממוצע 9 שעות בשבוע בחיפוש מידע ארגוני.

העובד הממוצע עושה שימוש בכ- 30 כלים שונים במהלך העבודה שלו.

50-60% מהזמן העובדים אינם נמצאים ליד שולחן העבודה שלהם.

ו-67% מהעובדים אינם מחוברים לארגון שלהם.

reserach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המפתח להתמודד עם בעיות אלו בשוק העבודה הוא על ידי חיבור בין תהליכים, מידע ואנשים. ליצור מקום אחד בו ניתן יהיה לחבר בין האנשים, התכנים והתהליכים כדי לייצר חווית עובד טובה יותר.

 

שלושה דברים מרכזים עומדים באסטרטגיה של איגלו:

  1. Digital Destination – יצירה של מקום דיגיטלי אשר מחבר את כל העובדים יחד ומהווה את חלון הראווה של הארגון. מקום אשר מתעדכן באופן קבוע ומחבר את כל העובדים למטרות והיעדים הארגוניים.
  2. Workplace Solution – אוסף פתרונות מוכנים אשר נותנים מענה לבעיות עסקיות נפוצות בארגונים. למשל אזור מרכזי לנהלים והנחיות, אזור לחדשות ארגוניות ותקשורת פנים ארגונית, אזור לעובדים חדשים, מבנה ארגוני ואנשים, וכמובן אזור חברתי לשיתוף של תמונות וסיפורים מאירועים של החברה.
  3. Tools and Technologies– מתן כלים שנוח לעבוד איתם, דגש חזק על איטגרציות וחיבורים לכלים נפוצים בארגון כגון Office 365, Google, Zendesk, SalesForce ועוד, נגישות באמצעות אפליקציה ייעודית מהטלפון הנייד.

strategy

 

מאות ארגונים, כולל ארגונים קטנים ובהם 20 עובדים ומעלה, וארגונים גדולים כגון רשת מלונות Ceases Palace  יוצרים לעצמם סביבות עבודה דיגיטליות ארגוניות.

customers

החידושים הרבים שהושקו על ידי Igloo השנה ומתוכננים להיות מושקים במהלך 2019.

  • מעבר לענן של Azure של Microsoft
  • שיפורים משמעותיים בתחום החיפוש, כולל חיפוש במספר רב של מאגרי מידע ארגוניים
  • יכולות עיצוביות חדשות
  • יכולות חדשות בתחום האנליטיקה וניתוח נתוני השימוש
  • הרחבת יכולות הפיתוח
  • השקה של Market Place – מקום בו ניתן לקבל ולרכוש מוצרים משלימים למוצרי איגלו.

 

new at igloo

 

סביבת העבודה הדיגיטלית היא השלב הבא בהתפתחות של פורטלים ארגוניים. הפורטלים הישנים מדגישים תקשורת חד כיוונית של הארגון לעובדים, אינם גמישים וקשה להתאים אותם לשינויים ארגוניים, לכן, מהר מאוד הם הופכים לפילים לבנים בארגון.  סביבת עבודה דיגיטלית היא גמישה הרבה יותר, מאפשרת ליצור שיח ולעדכן, לשנות ולהתאים לצרכים משתנים של הארגון.

 

בכנס היו גם מספר הרצאות של מובילי דעה עולמיים בתחום וכן סיפורי לקוחות.

Jill

Jill Christensen מחברת הספר – if not me who – מובילה עולמית בנושא מחוברות עובדים, דיברה על החשיבות של מחוברות עובדים להצלחה עסקית ועל תפקיד מנהלי משאבי אנוש לקידום מחוברות העובדים. תקציר הרצאה ניתן לקרוא כאן.

 

 

 

Alan-iceAlan Lepofsky   אנליסט בכיר בנושא Future of Work הראה כיצד מגמות מהחיים הפרטיים כגון Context, Cognitive, Collaboration, Creativity  משתנים ונכנסים יותר ויותר לתוך עולם העבודה בארגונים.

 

 

 

Microsoft ICEStephan Tanaka  ממיקרוסופט דיבר על שלל פתרונות הענן של מיקרוסופט ועל החיבור המיוחד בין מוצרי igloo  לבין מקרוסופט.

מוצרי איגלו מנוהלים בענן המאובטח היטב של Azure  של מיקרוסופט ולכן נהנים מכל היתרונות מבחינת תשתיות ואבטחת מידע שיש למוצרי מיקרוסופט.

מעבר לכך, החיבוריות בין המוצרים הללו הופכים את השילוב של igloo עם חבילת Office 365  לנוחה וטובה יותר באמצעות הממשקים שפותחו למוצרי office 365  כגון one note, documents, calendar  ועוד. השילוב מציע חווית עובד טובה יותר, נוחות וגמישות רבה יותר של מוצרי מיקרוסופט, ושקט וביטחון מכיוון שהכל מאוחסן בענן המאובטח של מיקרוסופט.

 

ואני, יותר מהכל חזרתי מלאת הבנה ואמונה כי יש מקום בישראל ללמוד מארגונים מובילים בארה"ב על דרכים ושיטות חדשות שניתן ליישם בקלות ליצירת תקשורת דו כיוונית אפקטיבית אשר מחברת את העובדים לארגון ועל ידי סביבות עבודה דיגיטליות.

וגם כמובן, נהניתי מהחוויה של ביקור בטקסס בחווה מקומית וליטוף של armadillo, רכיבה על שור, הרבה צחוקים, אלכוהול וכיף, כי הקנדיים והאמריקאים יודעים שבחיים לא רק עובדים אלה גם נהנים.

ICE1 ice3 ice4 ice2 ice5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשנה הבאה חוגגים בווגאס, מי רוצה להצטרף?