קורס מובילי קהילות דיגיטליות וארגונים

איך להוביל קהילה ב-6 מפגשים

ביולי 2020 פתחנו רעי ואני את המחזור הראשון של קורס מובילי קהילות דיגיטליות וארגונים, קצת חששנו, התלבטנו האם אנו באמת יכולים להביא ערך למשתתפים, מה בדיוק היתרון היחסי שלנו על פני אחרים, ואיך עידן הקורונה משנה את הדרך שבה אנו יוצרים חיבורים עם אנשים.

במהלך השנתיים האחרונות העברנו 10 קורסים !!!  חלקם פתוחים לציבור הרחב ביניהם הגיעו מנהלי קהילות שצומחות מהשטח, מנהלי קהילות בוגרים, מנהלי קהילות בארגונים ואנשים שרוצים לחדד את המיומנות ולהבין טוב יותר את השדה הזה. היו גם קורסים ייעודיים אחד עבור יועצים ארגוניים בשיתוף עם פ.א.י – פיתוח ארגוני בישראל והשני בארגון מעברים .  סה"כ השתתפו בקורסים הללו במשך שנה מעל 100 בוגרים. הקשבנו למשתתפים בקורסים, שמענו את המשובים שלהם, למדנו מהם המון, ולאחר החגים אנו יוצאים עם מתכונת משופרת של הקורס.

הקורס המשופר כולל יותר זמן לכל מפגש, ובעיקר יותר זמן לעבודה ותירגול שלכם תוך כדי המפגש, להטמיע, ליישם ולחבר את התיאוריה למקום שבו אתם נמצאים כרגע.

מטרת הקורס היא להכשיר אתכם להיות מובילי קהילות מקצועיים יותר באמצעות מתן  תפיסות, ידע וכלים פרקטיים לניהול כדי שאתם תוכלו להוביל את הקהילות שלכם כך שיביאו ערך לחברי הקהילה ויצרו מוניטין דיגיטלי חיובי.

מה תקבלו בקורס?

מלאו פרטים ונעשה שיחת התאמה

האם זה מתאים לך?

 • אם אתה עובד בארגון ורוצה לחבר את העובדים, לייצר שיתופי פעולה ולתת לעובדים תחושה של ערך – מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, יועצים ארגוניים ועוסקים בתהליכי למידה ופיתוח בארגונים

 • אם אתה עוסק ביזמות בהקשר החברתימדריכים חברתיים, מובילי צוותים בעלי תפקידים בארגונים חברתיים (עמותות, מוניציפלי, שלטון מרכזי), מפעילים מתנדבים וצוותים שונים ורוצים שיהיו יותר מעורבים ומחוברים

 • אם הקמת קבוצה כי היה לך רעיון או יוזמה מדליקה ואתה רוצה לקחת את הרעיון עוד צעד אחד קדימה למשל איזה התארגנויות חברתיות, קבוצות מבוססות רשת, וקבוצות אונליין (וואטסאפ, פייסבוק וכ"ו)

 • אם אתה חושב על הקמת קהילה ורוצה לדעת איך להתחיל – זה הקורס בשבילכם – תקבלו כלים פרקטיים ותבינו את המשמעות של מה זה אומר לנהל קהילה.

רשימת נושאים

 • מה היא קהילה ואילו סוגים של קהילות קיימות?

 • מאפיינים של קהילות

 • יחסי הגומלין וההשלמה בין ארגון לקהילה

 • שלבים בהתפתחות של הקהילה

 • תפקידי מוביל/ת קהילה

 • איך מעודדים שיח בקהילה, איך מייצרים מחוברות

 • פעילויות ותכנים כגורם שמייצר מחוברות של החברים 

נושאים וכלים שימושיים שנקבל

 • איך בונים תוכנית של תוכן ופעיליות לקהילה?

 • אילו מנגנונים ותהליכים אנו צריכים לבנות בקהילה כדי שתצליח?

 • ארגז הכלים למנהל הקהילה – Padlet, Coogle,  Canva , Miro,  Calenderly ועוד 50 כלים שעדיין לא הכרתם ושמעתם עליהם

 • כלים ומרחבי פעילות לניהול קהילה – Facebook, WhatApp, Igloo, Teams, Wix, Workplace  ועוד פלטפורמות לניהול קהילה שעדיין לא הכרתם

 • איך מודדים את הערך של הקהילה ומה עושים כשכסף וקהילות נפגשים

 • קידום והטמעה, ומדדי אינדיקציות והצלחה

מחזור אחד עשר נפתח עם בקרוב

מה אומרים בוגרי קורס מובילי קהילות שלנו?

גלית גנאור, אישה עם ידה על סנטרה.

כיף לא רגיל ששני מומחים בסדר גודל של גלית ורעי, בשיתוף עם משתתפים בקורס, חושבים יחד איתך איך להפוך את הקהילה שלך לסיפור הצלחה. הגדולה של הקורס – מתן ידע רב, וחשיפה לקהילות חיות ונושמות ברשת באופן שפתח א הראש למה עוד אפשרי בתחום של כל אחד מאתנו. אז אם יש לכם קהילה או שאתם בשלב התכנון – אני ממליצה בחום על הקורס המלמד והמהנה של רעי וגלית.

מחוברות

בתור מובילת קהילה מקצועית של מפתחי תוכנה, למדתי בקורס את החשיבות של יצירת קשרים וחיבורים בין אישיים בקהילה, והתרומה העקיפה של החיבור לפן המקצועי. הקורס מאוד הרחיב לי את הידע בנוגע לפלטפורמות ושיטות שונות שבאמצעותן ניתן להשפיע על הצמיחה של הקהילה.

Ortal Greenberg Ilany, WhiteSource Software

"השתתפתי בקורס האחרון למובילי קהילה דיגיטלית בתחילת 2021. התרשמותי החיובית החלה עוד בתהליך הבירור על הקורס ולמעשה נועצתי בגלית בנוגע לתפקיד המוביל הקהילתי . התרשמתי מאוד מהרצון לסייע ולתרום מהידע והניסיון גם ללא קשר בהרשמה לקורס או תגמול. לימים נרשמתי לקורס המשותף שניהלו גלית ורעי , קורס בו נחשפתי למגוון פעילויות של קהילות וארגז כלים נרחב למימוש תקשורת קהילתית דיגיטלית , זה היה קורס פורה עם חומר רב, שלל דוגמאות ושילוב טוב בין שני אנשים טובים ומקצועיים, ומ גלית לרעי . אומנם, עליי עדיין לעכל את החומר הרב ולישמו , אך ברור הוא שבמסגרת הקורס וגם לאחריו יש למי לפנות ולקבל טיפים וסיוע ".

משה כהן, לראות אותך מרחוק
גלית גנאור, אישה עם שיער חום מתולתל, היא חברה משפיעה בקהילת הקהילה. הכריזמה והתשוקה שלה ליצירת קשרים

"האווירה החיובית בקורס, בנוסף ליחס הנעים של המנחים גרם לי להתחבר ולהשתייך לקבוצה. הקורס הקנה כלים דגיטליים רבים ומגוונים בנושא הובלת קהילות, גם כן סיפק לי חומר מעניין ומעמיק בנושא קהילות על מנת להבין, לפתח להשכיל".

מנהל קהילה עם משקפיים מחייך.

תודה גלית היה נהדר!!! זכות היה ללמוד מכם

ספיר כהן, אמן

"הקורס של גלית ורעי העניק ידע רב בנושא ניהול קהילות ובכלל נתן פתח לחשיבה אחרת בנושא הובלת תהליכים שונים.

ההדרכה של גלית ורעי הייתה מצוינת! שניהם היו רהוטים, מעניינים וצורת ההדרכה השונה גרמה להקשבה, שאילת שאלות ושיתוף מפרה בין חברי הקבוצה.

שמחה שהצטרפתי!"

ויקה מינקוביץ' מועלם, חברים לעת זיקנה - עמותת מטב

יעל גרטי שפיר, מייסדת קהילת ביבליותראפיה  שהשתתפה בקורס הראשון שלנו מספרת איך היא יישמה את הדברים שלמדה בקורס כבר במפגש הקהילה שלה שהתקיים במהלך הקורס.

לבוגרים שלנו יש המון דברים טובים לספר שרצינו לשתף אתכם. יש כאלה שכבר שנים מנהלים קהילות. בקורס הם קיבלו הרבה מאוד אישרור על דברים שהם עושים כבר היום. רשימת הכלים שלנו הייתה מאוד פקרטית עבורם. אחת המשתתפות כבר ניהלה שיח בנושא של חזון אצלה בקהילה. יחד היינו סוג של קהילה לומדת מתפתחת שבה כל אחד תרם מהידע והניסיון שלו בניהול הקהילה, והידע של כולנו התרחב והתעשר.

מעל 150 בוגרים, רשימה חלקית של ארגונים וקהילות שהשתתפו בקורס מובילי קהילות

אוסף עצום של לוגואים בעברית, המציגים קהילות שונות והחיבורים שלהם עם המנהל קהיל הייעודי

מי אנחנו?

רעי דישון
רעי דישוןבעלים ויזם של CommAgain
רעי דישון – מייסד CommAgain – הנחיית חדשנות חברתית ופיתוח קהילות וארגונים ובעל תואר בעיצוב עם התמחות בחברה וסביבה, מייסד-שותף חברת "מרחוק".
בעל ניסיון רב בהקמת ופיתוח קהילות (הפורום המקצועי למובילי קהילות וארגונים, "אמנים ישראלים – קהילה מקצועית לאמנים פלסטיים", פורום ארגוני בוגרים), עמית קהילת ROI מייסודה של קרן שוסטרמן ואחד הנציגים של Burning Man בישראל ויוצר-חבר לעמותות מידברן ומקום לאמנות בקרית המלאכה.
גלית גנאור
גלית גנאוריועצת ארגונית, מומחית בדיגיטל
יועצת אסטרטגית בכירה. גלית, מומחית מובילה בתחום קהילות, ניהול הידע, למידה, רשתות חברתיות, וחוכמת ההמונים בארגונים, בעלת ניסיון של למעלה מ 15 שנה כמובילת פעילות עסקית-טכנולוגית, בארגונים גדולים ובינלאומיים, מומחית בניהול והקמה של תהליכי תומכי ידע ארגוני ומינוף ידע עובדים לשיפור ביצועים עסקיים.
לגלית ניסיון, בין השאר, בארגונים הבאים: קליקסופטוור, אורבוטק, צ’ק פוינט, מלנוקס, החברה למתנסים, תגלית, בנקים וחברות ביטוח ועוד.

למה לבחור בנו?

logo-50-50SK

אנו עוסקים בנושא של קהילות כבר מעל עשור. ראינו קהילות מצליחות יותר ופחות, ואנו חושבים שהניסיון שלנו יוכל לעזור לכם לדייק את הפיתרונות שמתאימים לקהילה שלכם. אנו מאמינים כי הידע קיים אצל כולנו, אבל יש לנו כלים ומתודלוגיות עבודה שיכולים לעזור לכם לקחת את הקהילה שלכם צעד אחד נוסף קדימה. אנו מאמינים בלמידה מתמדת, ורוצים להעמיק את הלמידה יחד איתכם.

אנו מאמינים בשימוש בכלים מתקדמים ופשוטים של למידה השתתפותית, חוכמת ההמונים, ולמידה תוך כדי תנועה ומיישמים שיטות אג'יליות ללמידה, בקיצור אנו ניתן לכם כלים לעושת את הדברים בצורה קלה, פשוטה ומהנה.

כתבות, סרטונים ותכנים שפרסמנו בנושא קהילות