הכנס של HRUS  הוקדש השנה כולו לנושא של מחוברות ארגונית. שלל של הרצאות ממנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים ועוד אשר עסקו בנושא של מחוברות ארגונית, וסיפרו כיצד הצליחו לחבר את העובדים למטרות הארגון.

כל המרצים, הסכימו עם האמירה כי ארגונים לא יכולים עוד להתפשר על מחוברות העובדים ולהשאיר את הדבר ליד הגורל!

העובדים היום לא רק מצפים, אלא דורשים מהארגון הערכה, אתגר ואמון, במקביל לתגמול ראוי ולאפשרויות קידום. הם גומלים לו במחויבות, נאמנות, חדשנות ופרודוקטיביות. לפיכך מחובתם של כלל העוסקים בהון האנושי לתכנן ולהוציא לפועל תכנית עבודה תומכת.

הגברת מחוברות ארגונית בתקופת שינוי, הלן גלסברג דותן | סמנכ"לית משאבי אנוש – עמיעד סיפרה כיצד חיברו את העובדים לתהליך שינוי גדול שנעשה בארגון. היא נתנה דוגמאות למפגשים פנים מול פנים של המנכ"ל עם העובדים, צוותי שינוי ארגוניים שהוקמו שנפגשו אחד לחודש, ולמפגשים של מנהלים שונים עם עובדים לתקשור תהליך השינוי והתמודדות על חששות שעלו כתוצאה מהתהליך.

מחוברות עובדים כמנוף להצלחה עסקית, ראובן בן מנחם היה יזם ומנכ"ל חברת פאנדטק והוביל אותה להנפקה ועד לאקזיט של 1.25 מיליארד דולר, כשנמכרה לחברת   D+H. ראובן סיפר כיצד הפך את החברה למקום שהוא כמו בית, עם אווירה של משפחה. הוא סיפר על הפעילויות שעשו כדי להעצים את העובדים ולפתח מוטיבציה ואף סיפר כיצד היה מסתובב במשרד עם גרביים בלבד כדי לתת תחושה של משפחה. חברת פאנדטק עברה תהפוכות רבות במהלך השנים.  גלים של גדילה וגלים של צמצום. לכל אורך הזמן הקפידו לתקשר לעובדים באופן ברור ומדויק את מצב החברה, כדי שיבינו את הסיבות והגורמים להחלטות שונות שהתקבלו בהנהלה. כך נוצרה בחברה אווירה מושרשת של יושר ואמינות.

 

The Digital Workplace, בהרצאה של גלית גנאור, דיברנו כיצד סביבת עבודה דיגיטלית יכולה לתרום למחוברות הארגונית. מפגש פנים מול פנים יכול לייצר מחוברות ארגונית רבה ביותר אך המפגשים הללו יכולים להיות מורכבים ויקרים מאוד לארגונים, לכן, ניתן לקצר את משך המפגש הפיזי ולמנף את הסביבה הדיגיטלית כאמצעי ליצר מחוברות לעובדים.

איך? למשל, הסביבה הדיגיטלית היא מרחב אשר באמצעותו למשל ניתן להעביר מסרים רבים לעובדים – באמצעות תקשורת פנים ארגונית ישירה. בתוך המרחב הדיגיטלי ניתן להקים אזורי עבודה לעובדים לתקשר, לשוחח, לדווח על תקלות ועוד.

סביבה דיגיטלית היא מקום בו ניתן מצד אחד לתת כלים לעובדים לעבוד בצורה יותר יעילה וכתוצאה מכך גם לשפר את הפרודוקטיביות ושביעות הרצון של העובדים בארגון.

בהרצה הוצגו שלושה כלים אשר מאפשרים לייצר את הסביבות הדיגיטליות – igloo, connecteam, workplace.

קראו עוד על כלים אילו ואחרים.

באתר HRUS פורסמו מספר כתובת בנושא זה:

4 פתרונות פרקטיים, ו-3 כלים, ליצירת מחוברות ארגונית, באמצעות שיתוף מידע מהדור החדש

איך להגביר את מחוברות העובדים בעזרת כלים לתקשורת דיגיטלית דו-כיוונית

מתעניינים שבאו לכנס יכלו לשמוע עוד על המוצרים והשירותים הללו בדוכן של חברת Social Knowledge  .

 

הנה כמה תמונות מהאירוע 

 

2017-06-26 15.47.27 2017-06-26 15.50.28 2017-06-26 09.38.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

video2 Video1

 

 

 

 

 

2017-06-26 11.45.28 2017-06-26 11.45.16

 

 

 

 

 

 

 

 

הכנס היה מרתק ומעניין, היו בו הרצאות אשר עסקו בנושא של מחוברות ארגונית מזוויות שונות, והיה מעניין מאוד.