לפני שנה וחצי חלמתי על לבנות תוכנית הכשרה במקוצע החדש הזה שנקרא הובלה או ניהול של קהילות, והשבוע סיימנו את ההכשרה למחזור הראשון של הקורס שלנו.

הקורס נפתח בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי, באוניברסיטת בר אילן – תודה לשחר צדוק – שנתן לי את האפשרות להתחיל משהו חדש אצלהם ואת הכלים להפוך חלום למציאות.

אז מה היה לנו בקורס?

היו לנו שתי קבוצות:

  1. קבוצה אחת של בוקר שאפיין אותה שאלו אנשים שניהול קהילה זה חלק מהעבודה שלהם, בין אם הן מנהלות משאבי אנוש או רווחה או emplyee experiance  בחברות שונות, כולל חברות היי טק, אנשים אשר עובדים עם מתנדבים בארגונים ללא מטרות רווח ועוד.
  2. קבוצה אחת של ערב שאפיין אותה יותר אנשים אשר קהילה היא מקום לקדם את העסק שלהם, להביא את העסק שלהם ליותר מודעות באמצעות קהילות, ולקדם פעילויות שונות בתחום.

כל הקבוצה עם המאפיין שלה והיחודיות שלה, כל אחד בתוך הקבוצה עם הערך והתרומה שלו.

אני יכולה לכתוב לספר לכם על התכנים המעניינים שהם עברו בקורס, עם השיחות בין המשתתפים ועל קבוצת העמיתים שנולדה בתוכה, אני יכולה לספר לכם על המרצים הנוספים שהיו שם, על הדוגמאות שהבאנו, אבל כל זה הוא רק אמצעי.

כי בשורת התחתונה, אין ממש חשיבות למה שאנו העברנו שם, אלה יש הרבה יותר חשיבות למה הם עברו שם, מה הערך שהם קיבלו, מה הם למדו, מה הם השיגו ואיך הקורס הזה קידם אותם.

אז בשני המפגשים האחרונים המשתתפים הציגו את עבודות הסיכום שלהם אשר כללו תיאור של הקהילה ומה קרה בה בחצי שנה האחרונה מאז שהחל הקורס וגם גם תובנות או דברים שהם למדו בדרך.

ישבתי במפגשים האלו ופשוט התמוגגתי מאושר – לראות את הדרך שעשו המשתתפים, לשמוע על הפעיליות הרבות שהם עושים במסגרת הקהילות שלהם ואיך הם מחברים את חברי הקהילה יותר ויותר לקהילה.

מה הערך שקיבלו המשתתפים?

מביאה לכם קצת מתוך התובנות שהם העלו והאמיל"י – אני מה יוצא לי מזה שהם קיבלו.

הכרה והוכרה

אחד הדברים החשובים בכל תהליך ארגוני שאנו עושים, ובכלל הוא הנושא של הכרה, הכרה בערך שאנשים מביאים, הכרה בתרומות שהם נותנים, הכרה בעבודה המקצועית שהם עושים, וגם הכרה רשמית – מקצועית.

בתוך המפגש כמובן היה גם טקס חלוקה של תעודות… וצילום קבוצתי.

   

 

  

וגם תמונות קבוצתיות של קבוצת הבוקר שלנו:

וקבוצת הערב שלנו:

רוצים גם אתם ללמוד את המקצוע הזה שנקרא מנהל קהילה?

הצטרפו למחזור הבא שיפתח בנובמבר 2023